Rusia thotë se do t’i përgjigjet krijimit të NATO-s në Poloni

“Një përgjigje, si gjithmonë, do të jetë proporcionale dhe e përshtatshme”

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se përgjigja e Moskës ndaj një grumbullimi të forcave të NATO-s në Poloni do të jetë proporcionale, njoftoi agjencia e lajmeve Interfax, duke cituar një diplomat rus.

“Një përgjigje, si gjithmonë, do të jetë proporcionale dhe e përshtatshme, e synuar për të neutralizuar kërcënimet e mundshme për sigurinë e Federatës Ruse”, citohet të ketë thënë Oleg Tyapkin, kreu i një departamenti të ministrisë së jashtme përgjegjës për marrëdhëniet ruse me Evropën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si të kujdeseni për pjesët tuaja intime: 5 praktika mirëqenieje

Story i radhës

Fundi i bisedimeve Kosovë-Serbi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish