Rusia shënon rekord të vdekjeve ditore nga COVID-19

Rusia ka regjistruar rekord vdekje të reja nga koronavirusi.

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia sapo ka raportuar një rekord të lartë të 442 vdekjeve në lidhje me koronavirus, duke e çuar numrin zyrtar të vdekjeve në 33,931, raporton Reuters.

Autoritetet gjithashtu raportuan 22,410 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, përfshirë 5,882 në kryeqytetin Moskë, duke e çuar numrin kombëtar në 1,971,013.

Ngjarja paraprake

FSHF kërkon të ndryshojë stadiumin, por gjithçka është në dorë të kundërshtarëve. Ja ku pritet të luhet sfida ndaj Bjellorusisë

Ngjarja e ardhëshme

Ja sa është buxheti i vitit 2021/ Paratë që shkojnë për pagat, pensionet dhe…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian