Rusia po bombardon të gjitha qytetet në Donetsk

Donetsk është një nga zonat ku luftimet midis separatistëve dhe forcave ukrainase janë zhvilluar që nga viti 2014, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Forcat ruse po bombardojnë pothuajse të gjitha qytetet përgjatë vijës së frontit që ndan territorin e kontrolluar nga qeveria ukrainase nga zonat e mbajtura nga separatistët e mbështetur nga Rusia, thotë guvernatori rajonal.

Pavlo Kyrylenko tha se kishte pasur sulme në Maryinka dhe Novomykhailivka këtë mëngjes, duke postuar imazhe të shkatërrimit dhe tha se situata mund të përkeqësohej pasi forcat ruse përqendruan përpjekjet e tyre për të marrë kontrollin e rajonit të Donetsk.

Vlen të përmendet fakti se Donetsku është zona ku edhe ka nisur ofensiva ruse tash e më shumë se 1 muaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ecja në këtë mënyrë pas menopauzës mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë yndyrë në bark

Story i radhës

Jeta private e presidentit rus Putin është e mbuluar me errësirë!

Të fundit nga