Rusia nis pushtimin e Ukrainës, Berisha dënon veprimet e Putin

schedule21:27 – 22 Shkurt, 2022

Në një kohë që Vladimir Putin avancon me planet e tij për pushtimin e Ukrainës, ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit dënon veprimet e Putin.

“Nje vendi i lire dhe i pavarur po pushtohet nga Rusia e Putinit, agresori qe dhunon cdo akt, ligj dhe marreveshje nderkombetare.
Shpreh solidaritetin tim me te larte per autoritetet dhe qytetaret e Ukraines dhe denoj me ashpersine me te madhe agresionin e Brezhnjevit te Ri te Rusise, doktrinen e tij te sovranitetit te kufizuar si armikun dhe rrezikun me kryesor te paqes ne Europe”, shkruan Berisha

lajmi në përditësim

Story i mëparshëm

Conte: Ju mund të bëni keq për gruan tuaj, por…

Story i radhës

Qeveria e RVM-së me masa për t’i mbajtur çmimet nën kontroll

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish