Rusia ngre zyra në pikat kufitare ndërsa burrat vazhdojnë të ikin

Rusia ka ngritur zyra skicimi në pikat kufitare, thanë agjencitë ruse të lajmeve, ndërsa radhët e gjata të rusëve që përpiqen të shpëtojnë nga thirrja për të luftuar në Ukrainë vazhdojnë të bllokojnë autostradat jashtë vendit, përcjell Bota sot.

Osetia e Veriut kufizoi hyrjen e shumë makinave të pasagjerëve në territorin e saj dhe krijoi një zyrë drafti në vendkalimin kufitar Verkhy Lars, me disa media që publikuan foto që tregonin një furgon të zi me të shkruar “zyra e regjistrimit ushtarak”.

Një tjetër projekt-pikë kontrolli u ngrit në Rusi përgjatë kufirit finlandez, sipas gazetës së pavarur ruse të lajmeve Meduza.

Story i mëparshëm

Gërvalla: BE-ja nuk ka arsye të mohojë liberalizimin e vizave për Kosovën

Story i radhës

Champions League “zgjerohet” sërish: datat 2023/24!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish