Rusia godet me raketa mëngjesin e sotëm

Rusia gjuajti dy raketa në një terren stërvitor ushtarak në Rivne, në Ukrainën perëndimore, tha Vitaliy Koval, kreu i administratës rajonale.

Në një deklaratë me video ai tha se gjuajtja ndodhi në mëngjesin e 21 marsit.

BBC nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur këto pretendime, transmeton Bota sot.

Vijon…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gabimi më i madh që bëjnë vajzat dembele para gjumit

Story i radhës

Spitali i Pejës jep detaje për të lënduarit në aksident: Në mesin e tyre gra shtatzëna dhe fëmijë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish