Rusia bllokon evakuimin në Zaporizhzhia

Sërish forcat ruse nuk e kanë respektuar marrëveshjen paraprake për evakuimin e civilëve ukrainas

Oleksandr Starukh, kreu i administratës rajonale të Zaporizhzhia ka deklaruar se sërish Rusia i ka bllokuar rrugët, shkruan “Bota sot”.

Sipas tij, rrugët e evakuimit nga Enerhodar dhe Berdyansk në Zaporizhzhia janë bllokuan nga Rusia.

Lexo edhe:  LIVE: Rusia thotë se u largua nga Kievi, por Pentagoni lëshon paralajmërimin e fortë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kosova siguresë për sigurinë e Gadishullit Ilirik

Story i radhës

12 personazhe të famshëm që besojnë në bestytni “të çuditshme”

Të fundit nga