Rusia akuzohet për “bastisje biznesi” dhe “vjedhje drithi” në rajonin e pushtuar

Këshilltari presidencial i Ukrainës Mykhailo Podolyak ka dhënë një përditësim për rajonin Kherson, i cili është nën kontrollin rus.

Ai tha se rajoni po qeveriset nga shtetas rusë dhe punonjës të FSB-së, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Duke i akuzuar pushtuesit për “bastisje biznesi” dhe “vjedhje të grurit”.

Një listë në rritje e provave sugjeron se Rusia po merr ilegalisht burimet e Ukrainës – dhe ju mund të lexoni hetimin tonë për këtë këtu.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pesë gabime toksike që çojnë në ndarje

Story i radhës

​Jepini një puthje sepse sot është Dita Botërore e Puthjes

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish