Rusi, 3 persona humbin jetën në një aksident ajror

Ministria e Urgjencës së Rusisë ka bërë të ditur se 3 persona humbën jetën dhe një tjetër u plagos sot në një aksident ajror 63 kilometra larg qytetit Shën Petersburg, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftim thuhet se rrëzimi u shkaktua nga një përplasje me një avion tjetër “Cessna” me motor të lehtë në Leningrad, duke shtuar se avioni i dytë ateroi me dëmtime të lehta.

Nga ministria bëjnë të ditur se avionët po kryenin fluturime stërvitore.. .

Ngjarja paraprake

Ky është favoriti kryesor për blerjen e Inter

Ngjarja e ardhëshme

Prishtinë: Përmbyten shtëpi e lokale, kritikohet komuna

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian