Rusët hedhin të gjitha rezervat e tyre në Severodonetsk

Luftimet po vazhdojnë në rrugët e qytetit lindor të Severodonetsk, thotë guvernatori i rajonit të Luhansk.

Në postimet në Telegram këtë mëngjes, Serhiy Haidai thotë se forcat ukrainase kanë zmbrapsur nëntë sulme të armikut në 24 orët e fundit, me një tank, një sistem artilerie dhe tetë automjete të blinduara të shkatërruara, raporton BBC, përcjell “Bota sot”.

Ai thotë se njësitë e mbrojtjes ajrore kanë rrëzuar gjithashtu një raketë lundrimi dhe tre mjete ajrore pa pilot.

Forcat ruse “po hedhin të gjitha rezervat e tyre në Severodonetsk”, thotë ai, dhe situata humanitare është e vështirë pasi është “e pamundur të dërgohen ushqime dhe ilaçe në qytet”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Adriana Matoshi flet për herë të parë për ndarjen nga Keith: Ai ka qenë shumë më i ri në moshë

Story i radhës

Festa që po tmerron opozitën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish