Rugani huazohet te Rennes

Juventus ka liruar Daniele Ruganin.

Daniele Rugani do të nis një aventurë të re, tashmë jashtë kufijve të Italisë, në futbollin francez.

Skuadra e Ligue 1, Rennes, kanë siguruar shërbimet e lojtarit, por vetëm në formë huazimi.

Rennes nuk kanë opsionin për blerje të lojtarit, kurse huazimi do t’iu kushtojë 1.5 milionë euro.

Francezët do të mbulojnë edhe pagën e lojtarit për gjatë gjithë sezonit 2020/21. 

Ngjarja paraprake

Kafenetë në qendër të Shkupit përplot njerëz, Inspektorati Tregut vërsulet në Çair

Ngjarja e ardhëshme

Dy të vdekur dhe 24 të zhdukur nga përmbytjet në Francë dhe Itali

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian