Ruben Dias te Man City, Otamendi te Benfica

Manchester City dhe Benfica kanë mbyllur marrëveshjet me njëra tjetrën për Ruben Dias dhe Nicolas Otamendi.

Pas negociatave të gjata, është arritur marrëveshje për transferimin e portugezit Ruben Dias në Premierligë.

Si pasojë, Nicolas Otamendi do t’i bashkohet skuadrës së Benfica, pas një karrierë të pasur me ‘Citizens’.

Manchester City në anën tjetër pagoi 68 + 3 milionë euro për të siguruar shërbimet e Ruben Dias.

Otamendi i kushtoi Benficas  15 millionë euro.

Ngjarja paraprake

Kjo komunë e Shkupit ka më shumë raste me koronavirus

Ngjarja e ardhëshme

I dashuri turk i shpreh dashurinë Genta Ismajlit shqip: Çika ime...

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian