Rrugët në Pollatë të Podujevës po bëhen me trotuare

Nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Faik Muçiqi, ka vizituar fshatin Pollatë, ku janë duke u kryer punimet për ndërtimin e trotuarit.

Gjatë inspektimit të punimeve nënkryetari Rudari ka thënë se ndërtimi i trotuarit në këtë segment lehtëson qarkullimin e këmbësorëve dhe ndikon në rritjen e sigurisë për banorët e këtij fshati, e në veçanti për fëmijët, që ndjekin mësimet në shkollën e fshatit.

Ngjarja paraprake

Probleme për Tottenham, ylli i skuadrës infektohet me koronavirus

Ngjarja e ardhëshme

Mahnitëse gjatë stërvitjes në park, këngëtarja fiton vëmendjen e të gjithëve…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian