Rruga Prishtinë-Podujevë, shteti sot prezanton të rejat e fundit

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu i shoqëruar nga zëvendsministri Hysen Durmishi, dhe kryetari i Podujevës, Shpetim Bulliqi, do mbajnë sot konferencë për media.

Temë diskutimi do të jetë rruga Prishtinë-Podujevë ku do të shpalosen detaje për investimet në këtë rrugë të shumëpërfolur.

Me buxhetin e ri nuk është dyfishuar buxheti për ndërtimin e kësaj rruge.

Vetëm 6 milionë euro është buxheti i ndarë nga Qeveria për rrugën Prishtinë-Podujevë në vitin 2023.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sinoptikanja tregon kthesën e motit: Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat gjatë fundjavës së Krishtlindjeve

Story i radhës

Pushteti lokal i Gostivarit propozon buxhet me vlerë mbi 20 milionë euro

Të fundit nga