“Rruga drejt”, debat për regjistrimin e popullsisë

Regjistrimi i popullsisë është temë edhe në debatin e sontëm në emisionin Rruga Drejt, kuy të ftuar janë zv.drejtori i Entit për Statistikë Hilmi Selami, Muhedin Brava nga Aleanca për Shqiptarët dhe Ivanka Vasilevska  nga VMRO DPMNE-ja. Numri dy i Entit Selami tha se regjistrimi do të jetë i suksesshëm ndërsa i njëjti mund të rrezikohet vetëm nga përkeqësimi eventual i pandemisë ose bojkotimi i VMRO-së.


Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Rashkaj firmos kontratë dyvjeçare me ekipin suedez

Ngjarja e ardhëshme

Parashikimi i motit, maksimalet e ditës deri 11 gradë Celsius

të fundit nga