Rritje të temperaturës me mot të qëndrueshëm

Shkup, 2 tetor 2020 (MIA) – Moti i keq i ndjekur me erë të fuqishme, shi dhe bubullima paralajmërojnë meteorologët në disa pjesë të dielën pasdite edhe të hënën dhe të martën.

Nga DPHM informojnë se gjatë fundjavës dhe në fillim të javës së ardhshme do të fryjë erë mesatare herë pas herë e fuqishme e cila do të kontribuojë të ketë rritje të temperaturës së ajrit. Të dielën do të ketë rritje të vranësirave, pasdite do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar. Të hënën dhe të martën në disa vende do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave.

Lokalisht proceset do të kenë formë të motit të keq me erë të fortë (mbi 80 km në orë) dhe shi të rrëmbyeshëm (mbi 20/m2).

Të martën temperatura  do të ulet prej 6 deri 9 gradë. ar/ 

Ngjarja paraprake

Dibër, gjimnazistët në protestë kundër mësimit online

Ngjarja e ardhëshme

Replikë politike e (imponuar) me Z. Aleksandër Haxhiaj, "Biberaj"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian