Rritja e rasteve me Covid, mbyllet shkolla ‘Faik Konica’ në Prishtinë

Për shkak të shtimit të rasteve me koronavirus, është marrë vendim që shkolla fillore “Faik Konica” të mbyllet nga java e ardhshme dhe mësimi të kthehet në online, sipas skenarit C.

Vendimi është bërë i ditur të premten nga vetë shkolla në Facebook.

Sipas njoftimit, pesë mësimdhënës dhe dy nxënës kanë rezultuar pozitivë në COVID-19.

Deri më tash janë mbyllur rreth 20 shkolla në nivel vendi.

Ngjarja paraprake

Prishtina F model i punës, sakrificës, durimit, që po i shpërblehet me rezultate 

Ngjarja e ardhëshme

Mësojeni qenin tuaj të ecë pa u tërhequr

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian