Rritja e infektimeve me Kovid 19, Filipçe: Ditëve në vijim do të dihet nëse do të ndërmerren masa  restriktive në disa komuna ,çerdhe e shkolla

Numri I  shtuar ditëve të fundit me të infektuar me covid 19 ka mbledhur në takimin ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe komisionin për sëmundje infektive.

Pas takimit ministri Filipcce tha se për momentin nga komisioni nuk ka rekomandime për masa restriktive, por gjatë fundjavës do të dihet nëse do të ndërmerren masa  në disa komuna të caktuara me situate më të rënduar epidemiologjike. Filipce po ashtu, tha se nuk përjashtohet mundësia për mbylljen e disa çerdheve dhe shkollave, por se gjithçka do të varet nga gjendja epidemiologjike ditëve në vazhdim.

Ngjarja paraprake

Festuan dasmën, Shqipëria përjashton pesë futbollist nga kombëtarja

Ngjarja e ardhëshme

​​Takim lamtumirës i zëvendëskryeministrit Dimitrov me ambasadorin francez Timonie

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian