Rritet numri i viktimave dhe rasteve të reja me coronavirus në Bosnje

Në 24 orët e fundit, 364 persona janë konfirmuar si raste të reja me coronavirus gjersa pesë persona kanë vdekur në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Nga kjo, vetëm në Federatën e Boshnjake, 222 janë pozitivë dhe pesë njerëz kanë ndërruar jetë, raporton klix.ba.

Rastet e reja janë regjistruar në të gjitha kantonet boshnjake, përveç Posavinës.

Deri më sot, 15,661 pacientë janë shëruar gjersa raste aktive janë 2.679.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i vdekjeve është 903 gjersa me coronavirus të infektuar janë 28710 persona. 

Ngjarja paraprake

Shtypi francez: Zgjerimi i BE-së – 29 së shpejti

Ngjarja e ardhëshme

Arabi Saudite, 24 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian