Rritet numri i të infektuarve me Covid në Greqi: Humbin jetën 24 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 605 raste të reja dhe kanë humbur jetën 24 persona.

Mediat bëjnë me dije se në raportin e fundit të autoriteteve shëndetësore rezulton se vijojnë të gjenden në spital të shtruar nga Covid 292 persona.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 151,646.

Persona mes të cilëve janë humbur jetën 5 622 pacientë.

Ngjarja paraprake

Allegri, në dilemë

Ngjarja e ardhëshme

Përgjimet e Antimafias italiane, Bardhi: Provuan edhe njëherë pushtetin e kalbur, nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian