Rriten rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, sot shënohen 5 vdekje

Gjatë 24 orëve të fubdit, në Kosovë janë regjistruar 1.140 raste të reja me Covid-19 dhe 5 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot, janë shëruar 3.624 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 198.645.Në total numri i rasteve aktive është 18.506

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.312 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.796.305 doza të vaksinës.  Deri më sot 809.228 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rroga minimale, VMRO-DPMNE: Jo nivelizim, të respektohen koeficientët

Story i radhës

Ligji për rrogën minimale nesër para deputetëve

Të fundit nga