Rriten frikshëm rastet me Covid në Itali, 502 pacientë humbin jetën në 24 orë

Në Itali janë shënuar 20,396 raste të reja me koronavirus, nga 396, 376 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 502 viktima ,duke e çuar numrin e përgjithshëm në 103,000 humbje jete.

Situata mbetet shqetësuese edhe në spitalet Covid, pasi 3,256 pacientë janë të shtruar në kujdes intensiv.

Ndërkohë Lombardia mbetet rajoni me numrin më të lartë të infektime, kryesisht 4,235 të prekur në 24 orë , e ndjekur nga Campania me 2,656 raste, Emilia-Romangna me 2,184 dhe Piemonte me 2,074 raste me Covid.

Ngjarja paraprake

Fjolla Morina me poza të reja nga Dubai, kësaj radhe ia “qan hallin” devesë

Ngjarja e ardhëshme

Ferizajn e mbulon turpi! 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian