Rrëzohet një avion ushtarak në Tunizi, humb jetën piloti

Si pasojë e rrëzimit të një avioni ushtarak në qytetin Tataouine të Tunizisë afër kufijve me Libinë, ka humbur jetën një pilot tunizian, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Një avion luftarak F-5 është rrëzuar në Tunizinë jugore dhe piloti humbi jetën”, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Tunizisë.

Në njoftim po ashtu theksohet se avioni u rrëzua këtë mëngjes “teksa ishte në një mision operativ në thellësinë e shkretëtirës në rajonin Remada”.

Sipas deklaratës, një ekip teknik do të hetojë dhe përcaktojë shkaqet e aksidentit.. .

Ngjarja paraprake

Paketa e KE-së për Ballkanin, Bregu: Investimet mund të arrijnë deri në 29 mld euro

Ngjarja e ardhëshme

Maqedonasit deklarohen si shqiptarë për t’u punësuar, 20 të tillë fituan vende pune

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian