Rrëzohet helikopteri në Alaskë, pesë të vdekur

Një helikopter është rrëzuar në Alaskë duke vrarë pesë persona dhe një është në gjendje të rëndë, por të qëndrueshme, thonë autoritetet.

Eurocopter AS50 u rrëzua në rrethana të panjohura afër Butte, njoftoi Administrata Federale e Aviacionit.

Trupat e Shtetit të Alaskës thanë në një deklaratë të dielën se morën një raport se ka humbur një helikopter, raporton canberratimes.

Ekipi i shpëtimit arriti të gjejë pesë persona të vdekur dhe një të mbijetuar që u dërgua në spital.

Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit tha se një hetues ishte drejtuar për në vendin e aksidentit

Ngjarja paraprake

“Justice” e Justin Bieber, renditet e para në Billboard

Ngjarja e ardhëshme

Arti Luzha apo i  biri nuk tregon mëshirë për babain dhe vëllain e vogël 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian