Rrëzohet avioni i marinës amerikane, bie në mes të lagjes

Një aeroplan, trajnues i marinës amerikane që u ngrit nga Florida u rrëzua të premten në një lagje rezidenciale në Alabama pranë Gulf Coast, duke vrarë të dy në bord, thanë autoritetet.

Aeroplani i përkiste Marinës T-6B Texan II.

Shefi i zjarrfikësve, Joey Darby, tha se personat që u përgjigjën hasën në një “vëllim të madh zjarri” me një shtëpi dhe disa makina të përfshira në flakë.

Zjarrfikësit ishin në gjendje të bënin “një ndalesë të shpejtë të zjarrit”. Aeroplani kishte fluturuar nga “Naval Air Station Whiting Field”, rreth 30 milje (48.28 km) në veri-lindje të Pensacola, Florida, tha Julie Ziegenhorn, një zëdhënëse e marinës.

Departamenti i Mbrojtjes i SHBA-së dhe marina ishin vendosur të merren me hetimin, tha zyra e sherifit të qarkut Baldwin.

Ngjarja paraprake

​“El Clasico”, zgjidhet lojtari më i mirë i ndeshjes, nota e Messit për t’u berfasuar

Ngjarja e ardhëshme

404 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian