Rrëzohet aeroplani, raportohen tre viktima

Tre persona humbën jetën në një aksident ajror në shtetin Georgia të SHBA-së.

Administrata Federale e Aviacionit (FAA) në deklaratën e saj thekson se avioni i vogël “Cessna 182 Skylane” u rrëzua menjëherë pas ngritjes.

Aeroplani theksohet se u ngrit nga Aeroporti Lee Gilmer Memorial në qytetin Gainesville dhe u rrëzua në një zonë rreth 3,2 kilometra nga pista.

Zyrtarët lokalë thanë se tre persona në aeroplan humbën jetën nga rrëzimi.

FAA dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit do të hetojnë shkakun e aksidentit.

Nuk është raportuar asnjë viktimë ose dëm i madh material në vendin e rrëzimit.

Ngjarja paraprake

Pranimi i fajësisë, bazë e ringritjes së LDK-së

Ngjarja e ardhëshme

Basha nxjerr videon, ja ç’duhet të bëni nëse nuk jeni të kënaqur me drejtuesit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian