Rreziku nga rënia e bunkerëve, banorët e Freskut: Bashkia të marrë masa, rrezikojmë

Reshjet e shiut të rëna një javë më parë kanë sjellë rrëshqitje të tokës në zonën e Freskut në Tiranë.

Situata është kritike për banorët pasi aty ndodhen edhe dy bunkerë të ndërtuar në kohën e komunizmit.

Në rast reshjesh ata rrezikojnë të shemben dhe të bien në rrugë.

Banorët thonë se askush nuk është interesuar për këtë situatë ndërsa nuk ngurojnë të shprehin dhe rrezikun që mund të hasin ata por edhe kalimtarë të rastit.

“Ishalla nuk bien!”

Bashkia e Tiranës, sipas banorëve, nuk po u kushton vëmendjen e duhur.

Dy muaj më parë kjo bashki vendosi të instalojë tubat e Ujësjellës-Kanalizimeve edhe në rrugën Muhamet Hydeliu në rrugën e Freskut që më pas e la në gjendje të degraduar.

Kjo nuk është hera e parë që qytetarët ankohen për Bashkinë e Tiranës, e cila për ta kujtohet vetëm në kohë zgjedhjesh.

Reshjet e shiut të rëna një javë më parë kanë sjellë rrëshqitje të tokës në zonën e Freskut në Tiranë.

Situata është kritike për banorët pasi aty ndodhen edhe dy bunkerë të ndërtuar në kohën e komunizmit.

Në rast reshjesh ata rrezikojnë të shemben dhe të bien në rrugë.

Banorët thonë se askush nuk është interesuar për këtë situatë ndërsa nuk ngurojnë të shprehin dhe rrezikun që mund të hasin ata por edhe kalimtarë të rastit.

“Ishalla nuk bien!”

Bashkia e Tiranës, sipas banorëve, nuk po u kushton vëmendjen e duhur.

Dy muaj më parë kjo bashki vendosi të instalojë tubat e Ujësjellës-Kanalizimeve edhe në rrugën Muhamet Hydeliu në rrugën e Freskut që më pas e la në gjendje të degraduar.

Kjo nuk është hera e parë që qytetarët ankohen për Bashkinë e Tiranës, e cila për ta kujtohet vetëm në kohë zgjedhjesh.

Ngjarja paraprake

Raketa-lëshuesja që tmerron pilotët në luftë, ngec në trafikun e rrugëve të akullta ruse

Ngjarja e ardhëshme

SHKOLLA E BOTËS ME KOKË POSHTË

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian