Rrezikoi jetën e policëve duke u larguar me shpejtësi, arrestohet 22-vjeçari

Një 22-vjeçar është arrestuar në Sarandë, pasi nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar.

Policia bën me dije se i riu i identifikuar si K. M tentoi të largohej me automjet me shpejtësi, duke iu rrezikuar seriozisht jetën efektivëve.

Ai u vu në pranga pas disa orësh ndjekje.

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën një sasi të vogël lënde narkotike kokainë, ndërsa gjatë kontrollit në banesë, iu gjetën 108 fishekë luftarak.

Nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se ky shtetas e drejtonte automjetin, pa leje drejtimi dhe pa pasur dokumentacionin përkatës për këtë automjet.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Agim Ademi: Një tjetër stadium po merr pamjen e duhur në Kosovë 

Story i radhës

Nipi i Adem Demaçit i bashkohet LD së Izet Mexhitit

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me