Rrëfimi i ukrainasit pas sulmit në ndërtesën ku jetonte më familjen: Nuk e di si mbijetuam

Derisa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë, gjithnjë e më shumë njerëz paguajnë çmimin e luftës.

Max dhe familja e tij ishin në banesën në Kiev kur u bombardua ajo ndërtesë.

Ai tha për BBC-në se nuk e dinte se si kishin arritur të mbijetonin.

“Është krejtësisht e çmendur, duket krejtësisht e pamundur”, tha ai.

Ndryshe, djali i madh i Maxit theu shtyllën kurrizore gjatë sulmit dhe gruaja e tij gjithashtu u dërgua në spital me lëndime trupore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Forcat ruse përparojnë drejt termocentralit të tretë bërthamor, thotë Zelensky

Story i radhës

Shprehjet që nuk i thotë kurrë një lider

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish