Rrëfimi i skllaves së seksit: Ajo që bën ISIS me vajzat është e paimagjinueshme

Një grua e cila ishte mbajtur si skllave seksi nga militantë të ISIS ka treguar se si ajo dhe femrat e tjera ishin detyruar të luteshin para se të përdhunoheshin.

Nadia Murad, 26-vjeçare, ishte në mesin e më shumë se 5,000 femrave jazide, të cilat u morën peng nga ISIS.

Ajo ka folur për eksperiencat e saj të tmerrshme në duart e luftëtarëve të ISIS, të cilët e blenë dhe e shitën atë dhe femrat e tjera si skllave.

Duke folur para studentëve në Universitetin e Kajros, ajo raportohet të ketë treguar se militantët e ISIS ‘përdori forcën për t’i detyruar pengjet të luten dhe pastaj të përdhunohen’.

“Ata përdhunonin vajzat në grupe. Ata bënë atë që mendja nuk mund ta imagjinoj’, theksoi ajo.

Ngjarja paraprake

Turqia mbështet Azerbajxhanin në konfliktin në Nagorno-Karabak

Ngjarja e ardhëshme

Euroambasadori Gir dhe kryetari i qytetit të Shkupit do ta hapin “Veloshtad”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian