Rrëfimi i 45 vjeçarit “Don Zhuan”: Nuk ndalem duke bërë seks me çdo grua që është e interesuar, prej kur…

E dashur psikologe: Partnerja ime më kapi duke bërë seks me shoqen e saj në shtratin tonë një të shtunë kur unë mendoja se ajo ishte jashtë për pazar.

Kjo ishte hera e dytë që më zuri duke e mashtruar.

Gjithmonë e kam dëshiruar shoqen e saj dhe ajo flirtonte me mua sa herë që ishim vetëm.

Ne bëmë seks disa herë në makinën e saj ose në shtëpinë e saj, por kjo ishte hera e parë në shtëpinë time.

Ajo është 36 vjeç dhe partnerja ime është 43.

Partnerja ime thotë se kjo ishte hera e fundit dhe u largua.

Tani shoqja e saj dëshiron të lërë burrin e saj dhe të jetojë me mua.

Më pëlqen dukja e saj, por nuk mund ta shoh se një lidhje me të mund të funksionojë për një kohë të gjatë dhe besoj nuk funksionon kurrë.

Unë jam 45 vjeç dhe kam pasur disa lidhje afatgjata, por nuk mund të isha kurrë besnik.

Jeta ime filloi të shkojë keq pasi humba të dy prindërit kur isha 22 vjeç.

Babai im pati një atak kardiak dhe ra i vdekur në punë.

Unë kurrë nuk i thashë lamtumirë dhe kjo më lëndoi.

Pastaj mamaja ime u diagnostikua me kancer dhe jetoi vetëm disa javë pas kësaj.

Më mungojnë akoma shumë.

Fillova gjithashtu të ndihesha i zemëruar për gjërat që kishin ndodhur kur isha më i ri.

E kam kapur mamin me burra të tjerë dhe mendoj se edhe babai im ishte i përfshirë për aq sa ai e pranoi.

Unë mendoj se ata ishin të dy aventuristë, por kurrë nuk mund t’i pyesja.

Pasi ata vdiqën, unë dola nga binarët seksualisht.

E shtroja në shtrat çdo grua që ishte e interesuar sepse më bënte të ndihesha mirë.

Unë u dashurova dhe isha me një grua për katër vjet, por isha i pabesë.

Unë jam i suksesshëm në biznes dhe kam shumë miq, por ndihem shumë i vetëm emocionalisht.

Si mund t’i kompensoj gabimet e mia dhe ta çoj jetën time përpara?

Çfarë duhet të bëj për të dashurën time?

Përgjigja e psikologes: Do të ishte pothuajse mizore ta inkurajonim që ta linte burrin kur e di se do të ishte vetëm çështje kohe para se ta tradhtosh edhe atë.

Thuajini asaj që të punojë në martesën e saj ndërsa ju merreni me ato që e dini se janë serioze.

Nëse prindërit tuaj ishin aventuristë në jetën e tyre seksuale, ju ndoshta jeni ndjerë emocionalisht larg tyre.

Kjo ju la me vetëbesim të ulët dhe besimin se rruga drejt dashurisë është përmes seksit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rrudhani flet për debutimin dhe fitoren e Kosovës

Story i radhës

“Asnjëherë nuk më ka ardhur kaq turp për vendin tim”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish