Rrebeshe shiu deri në mesditë, më pas…/ Ky është parashikimi i motit për sot

Reshje shiu në të gjithë territorin e vendit gjatë paradites dhe përmirësimim të motit gjatë pjesës së dytë të ditës.

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e mërkurë 14 tetor 2020, përcjell Ora News.

Sipas MeteoAlb, kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të dominojnë Shqipërinë, ku vranësirat do te sjellin rrebeshe afat-shkurtra shiu deri në orët e mesditës. Por pasditja dhe mbrëmja do të përmiresojnë gradualisht kushtet atmosferike.

Parashikimi për Shqipërinë:

Moti –  E mërkurë, 14 Tetor 2020

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dhe vranesirat e shpeshta do te dominojne Shqiperin, ku vranesirat do te sjellin rrebeshe afat-shkurtra shiu deri ne oret e mesdites. Por pasditja dhe mbremja do te permiresojn gradualisht kushtet atmosferike.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Ngjarja paraprake

Nga fillimi i pandemisë, numri total i rasteve pozitive me coronavirus 16,345, të shëruar 14,405 dhe 649 të vdekur

Ngjarja e ardhëshme

Burg përjetë 28-vjeçarit për vrasjen e shkencëtares amerikane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian