Rrahmanit dhe Napolit nuk iu ndihmon as fitorja, eliminohen 

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, me Napolin, eliminohen nga Europa League.

Napolitanëve nuk iu kreu punë as fitorja me rezultat 2:1 në stadiumin “Diego Armando Maradona”, pasi që sfidën e parë e humbën nga Granada me 2:0. 

Për Napolin shënuan Zielinski (3′), Ruiz (59′) dhe për Granadën Montoro (25′).

Granada kualifikohet në të tetën e finales, ndërsa skuadra italiane i thotë lamtumirë garave evropiane.

Ngjarja paraprake

Ademi: Nevoja për veting është domosdoshmëri, këtë e vërteton rasti i Mijallkovit

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 73 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian