Rrahmani me Napolin fitojnë derbin e madh, thellojnë epërsinë në renditje

Napoli ka fituar derbin e madh italian, me rezultat 2:1 ndaj Romës së Jose Morunhos. 

Ndeshje e luftuar deri në pikën e fundit, një Romë si gjithmonë e rrezikshme por doli kokulur nga stadiumi “Diego Armando Maradona”. 

Napoli po shkon drejt titullit të kampionit.

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahman, ka treguar lojë të mirë me napolitanët, duke ndalur tre pikë domethënëse. 

Për Napolin shënuan Osimhen (17′), Simeone (86′) dhe për Romën shënoi  El Shaarawy (75′). 

Pas javës së 20-ë në Serie A, Napoli kryeson me 53 pikë, duke lënë pas Interin me 40, Lazio 38, Atalantën 38, Milanin 38, Romën 37 pikë etj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bytiqi: Importi i punëtorëve nga jashtë i domosdoshëm

Story i radhës

Propozimi i Alibeajt: Administratës t’i ndalohen komentet dhe klikimet në lajmet politike

Të fundit nga