Ronaldo rikthehet me dy gola, Juve bindshëm

Juventusi ka shënuar fitore bindëse si mysafirë me rezultat 4:1 ndaj Spezias, në takimin e javës së 6-të të Serie A. 

Juve ka qenë shumë më e mirë dhe pa ndonjë problem edhe importoi tre pikë. 

Cristiano Ronaldo rikthehet me dy gola, duke kontribuar për fitoren e madhe. Për Juven shënuan Morata (14′), Ronaldo (59′ e 76′-nga penalltia), Rabiot (67′) dhe për Spezian Pobega (32′).

Juve ngritët në vend të dytë me 12 pikë, ndërsa Spezia është e 16-ta me 5 sosh.

Ngjarja paraprake

​Asnjë rast i ri me COVID-19 në Australi, për herë të parë pas pesë muajve

Ngjarja e ardhëshme

Ahmeti paralajmëron vendosjen e shtigjeve të reja të biçikletave në Prishtinë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian