Ronaldo ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij te Man United

E ardhmja e Cristiano Ronaldos te Manchester United uket të jetë e paqartë për momentin.

Ylli portugez u rikthye në Old Trafford në vitin 2021, duke nënshtruar një kontratë dyvjeçare, megjithëse ka paqartësi nëse ai do të jetë në klub sezonin e ardhshëm ose nëse ka mjaftuar të luajë në një skuadër që po dështon të konkurrojë për çmimin e argjendtë.

Gary Neville e ka pranuar tashmë se pesë herë fituesi i Topit të Artë është në rënie dhe ai nuk I ka shfrytëzuar rastet e tij para portës së fundmi.

Kjo nuk do të thotë se United nuk e humbi atë në derbin e Manchesterit, por është e vështirë të shihet se si edhe Ronaldo do të kishte ndryshuar rezultatin e asaj ndeshje, me skuadrën e Ralf Rangnick që pësoi një humbje 4-1 nga ana e tij, liderët e Premier League.

Megjithatë, sipas “ESPN”, Ronaldo ende nuk ka marrë një vendim nëse od të qëndorjë te United sezonin e ardhshëm. Reds janë të shkurtër në repartin e sulmit dhe humbje e numrit 7 do të shtonte kërkesën për një golashënues më të ri në verë.

Ronaldo ka zhvilluar 31 paraqitje deri tani këtë sezon, ku ka shënuar 15 gola dhe ka dhuruar tre asistime.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bekteshi-Bërns: SHBA-të janë partner strategjik i RMV-së, mbështetja ekonomike është kyçe për zhvillimin dhe stabilitetin e vendit

Story i radhës

Kjo fundjavë do të jetë magjike për 4 shenjat e Horoskopit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish