Ronaldo barazon rekordin e Puskas, bëhet golashënuesi i katërt më i mirë në histori të futbollit

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, u inkuadrua në pjesën e dytë të ndeshjes Portugali – Andorrë, duke shënuar një gol.

Goli i Ronaldos ishte i 746-ti në karrierën e tij, aq sa ka edhe legjenda e Hungarisë dhe Real Madridit, Ferenc Puscas, përcjell lajmi.net.

Vetëm Josef Bican, Romario dhe Pele, kanë shënuar më shumë se Ronaldo gjatë karrierës së tij.

Ish sulmuesi i Slavia Pragë, është golashënuesi më i mirë në histori, me 805 gola, Romario ka shënuar 772 ndërsa Pele 767.

Ngjarja paraprake

Ngjarje e rëndë në Mitrovicë: Fëmija bie në gjendje kome pas një injeksioni që ia dha pediatri

Ngjarja e ardhëshme

Sulmohet ambasada e Arabisë Saudite në Hagë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian