Roma prezantohet Sanchezin

Klubi i Romës zyrtarizoi transferimin e Renato Sanchez, i cili kaloi në huazim nga francezët e PSG. Lojtari i cili u shpall kampion Europe me Portugalinë, duke u bërë lojtari më i ri që e fiton Europianin, mbërrin në Romë pas eksperiencave me Benfican, Bayernin, Swansean, Lille dhe PSG. Ai ka bërë 32 paraqitje me Portugalinë dhe ka shënuar 3 gola. Mesfushori do të mbajë veshur fanellën me numrin 20.

Për aventurën e re në kryeqytetin italian foli edhe 26-vjeçari, i cili nuk e fshehu entuziazmin për transferimi tek ekipi i Jose Mourinhos.

“Jam shumë i lumtur që kam ardhur në këtë klub të madh, projekti ishte ai që më bindi të vija këtu.

Besoj se të transferohesha tek Roma ishte zgjidhja e duhur për mua. Nuk më ngelet më gjë tjetër, përveç se të jap gjithçka për fanellën”.

Drejtori sportiv i Romës, Tiago Pinto u shpreh se transferimi i Sanchez ishte arritja e një objektivi që e vëzhgonin prej kohësh dhe beson se ai do të jetë një vlerë e shtuar për ekipin.

“Kishim kohë që interesoheshim për Sanchez, jemi të lumtur që arritëm ta merrnim, mendoj se aftësitë e tij janë në lartësinë e pritshmërive të klubit”.

Roma do të luajë ndeshjen e parë në Serie A në datën 20 gusht në shtëpi ndaj Salernitanes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ksamili nuk i ka të gjitha! Qyteza është plot me të huaj, por mungojnë rrugët, ndriçimi dhe ka trafik

Story i radhës

Arrestohet për marihuanë një person nga Pallçishti i Poshtëm

Të fundit nga