Roma përshpejton kontaktet për talentin amerikan!

Roma kthehet të synojë fort Bryan Reynolds, futbollisti i skuadrës Dallas FC.

Dje drejtori sportiv Tiago Pinto, në karantinë pasi rezultoi me Covid-19, pati kontakte me palët e interesuara për t’u përpjekur ta rikthejnë marrëveshjen në këmbë: pas suksesit me Crotone në fakt u bë një telefonatë me André Zanotta, drejtori teknik i Dallas, i cili këshilloi menaxherin portugez të shpejtonte kohën, duke pasur parasysh ofertat joshëse nga Juventus dhe Brugges në pjatë.

7 milion plus bonus duket se është oferta e fundit.

Gjatë natës kishte një azhurnim midis agjentit të Reynolds dhe Romës, i cili fillimisht refuzoi ofertën e Friedkin për një kontratë tre-vjeçare. Roma tani ka propozuar një pesë-vjeçar me 1 milion euro në sezon.

Ngjarja paraprake

Punime në rrjet, zonat ku nesër do të ketë ndërprerje të rrymës

Ngjarja e ardhëshme

Hoti: Malisheva nga sot pjesë e rajonit të Prizrenit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian