Roma përgatitet për stadiumin e ri, ja kur do ta ketë gati

Roma po përgatitet për një stadium të ri.

Më 3 tetor drejtuesit e skuadrës i kishin dhënë bashkisë planet e stadiumit të ri.

Sot Roma ka pasur një tjetër takim me bashkinë dhe duket se gjërat kanë shkuar shumë mirë dhe duket se romakët do të hyjnë në një stadium të ri në vitin 2027.

Kryebashkiaku Roberto Gualtieri bëri me dije se situata po shkon mirë duke thënë në mënyrë karakteristike:

“Synimi është që punimet të nisin në vitin 2024 dhe inaugurimi të bëhet në vitin 2027. Më pas do të jetë 100-vjetori i themelimit të Romës”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kumanova ndau 1 milion denarë ndihmë Turqisë dhe Sirisë

Story i radhës

Skandal/ Publikohet lista e personave që kanë shkarkuar aplikacionin “Aktiv1sti”, mes tyre prokurorë, gjyqtarë e policë

Të fundit nga