Roma për turp!

Roma për turp! Humbet ndeshjen e dytë në tavolinë brenda sezonit sepse nuk di rregulloren!

Pas Veronës në ndeshjen e parë në kampionat, një tjetër humbje 3-0 në tavolinë arrin për Romën.

Gjykatësi Sporting Mastrandrea nuk miratoi 2-4 me të cilin verdhekuqtë u eliminuan nga Spezia në ndeshjen e së martës së kaluar të vlefshme për raundin e dytë të Kupës së Italisë.

Klubi verdhekuq gabimisht bëri 6 zëvendësime gjatë ndeshjes, një ngjarje që nuk parashikohet nga rregulloret e FIGC dhe për këtë arsye Gjykatësi Sportiv nuk mund të ndihmonte por të impononte një 3-0 në favor të ekipit nga Liguria.

Ngjarja paraprake

Avdiu : Alo ‘Shote Galica’!

Ngjarja e ardhëshme

Çavuşoğlu: Turqia dhe BE do të punojnë në një udhërrëfyes të ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian