Roma nuk e bën hesap Parmën! Mkhitaryan shënon eurogol

Skuadra e Romës pa problem e ka mposhtur me rezultat 3:0 Parmën. Romakët nuk e bën hesap ekip rival, madje për 45 minuta e demoluan. 

Golat i shënuan Mayoral (28′) dhe Mkhitaryan (32′ e 40′). 

Duhet veçuar golin e dytë në minutën e 32-të, Henrikh Mkhitaryan, nga rreth 25 metra dërgon një projektil, duke shënuar eurogol në këndin e majtë të epërm.

Roma ngrihet në vend të tretë me 17 pikë, ka një me pak se lideri Sassuolo dhe po aq pikë sa Milani në pozitën e dytë.

Parma renditet në vend të 17-të me 6 pikë pas 8 jave në Serie A në futboll.

Ngjarja paraprake

ASH me reagim ndaj urimit të presidentit Pendarovski

Ngjarja e ardhëshme

Pse dekorimet e qytetëve në Kosovë? Çka me festu qytetarët e shkretë, të dëshpruar, të zhgenjyer?!

të fundit nga