Roma kualifikohet

Roma ashtu siç pritej edhe ka vazhduar në të tetën e finales së Europa League. 

Fitorja në takimin e parë me 2:0, ia kishte lehtësuar dukshëm punën për sfidën e sotme në “Olimpco”, ku sërish fituan por kësaj radhe me rezultat 3:1 ndaj skuadrës portugeze Braga. 

Golat i shënuan për Romën Dzeko (24′), Perez (75′), Mayoral(90+1′) dhe për Bragën  Cristante (88′-autogol).

Duhet theksuar se në minutën e 72-të, futbollisti Pellegrini i Romës, dështoi nga penalltia.

Ngjarja paraprake

Drita nuk ndalet, 13 fitore rresht! Fushë Kosova fiton në Ferizaj 

Ngjarja e ardhëshme

Tensione mes Lëvizjes BESA dhe LSDM?!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian