Roma kompleton transferimin e Shomurodov

Roma ka kompletuar transferimin e Eldor Shomurodov nga Genoa.

Sulmuesi me prejardhje nga Uzbekistani ka nënshkruar kontratë për pesë vite.

Këtë e bëri të ditur skuadra e Romës përmes një komunikate zyrtare në Twitter.

“Mirë se erdhe te Roma, Eldor Shomurodov”, shkroi klubi.

Ndërkohë edhe lojtari është ndarë i lumtur me këtë hap në karrierë.

“Bashkimi te Roma është hap i madh për mua në karrierë. Do bëjë gjithçka të tregojë këtë mundësi dhe të demonstrojë çfarë mund të bëj në një ndër klubet më të mëdha në botë”, u shpreh lojtari.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​Ngjarjet e datës 3 gusht

Ngjarja e ardhëshme

Kush po bënë pazar për Kosovën?!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian