Roma fiton në frymën e fundit, Kumbulla zverdhet

Salernitana gati bëri befasinë më të madhe por 10 minutat e fundit ishin të kobshme për ta, epërsia e saj përmbyset nga Roma. 

Romakët shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Salernitanës, në takimin e javës së 33-të të Serie A. 

Në minutën e 22-të, Radovanoviq shënon për mysafirët. 

Kur pritej befasia e madhe, Roma e Mourinhos merr frymë në minutat e fundit dhe përmbysi rezultatin e rivalit me golat e Perez (81′) e Smalling (85′). 

Shqiptari Marash Kumbulla u paraqit standard, u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 21-të dhe në fillim të pjesës së dytë u zëvendësua. Roma renditet në vend të pestë me 57 pikë e Salernitana në fund me 16.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rasti i shumë përfolur “Alfa”, emisioni “Uniko” sjell provat që mund të çojnë në rigjykim (Video)

Story i radhës

Fundet me pala, kombinimet më të parezistueshme të pranverës

Të fundit nga