Roma 3-1 Verona, nota e Marash Kumbullës dhe të tjerëve

Roma ka fituar 3-1 ndaj Veronës në kuadër të javës së 20-të në Serie A.

Golat për Giallorossët i shënuan Gianluca Mancini, Henrikh Mkhitaryan dhe Borja Mayoral, derisa për Veronën shënoi Ebrima Colley.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.88, me Veronën që u vlerësua 6.31.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Mancini që shënoi golin e parë dhe u notua me 8.5.

Marash Kumbulla që u fut në vend të Chris Smallingut që u lëndua u notua me 6.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Federico Cecchrini.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Image
Image
Ngjarja paraprake

Uka: Krejt kanë vendosur të rrugëtojnë drejt

Ngjarja e ardhëshme

Përmbytjet përfshijnë kampin e refugjatëve në Afrin të Sirisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian