Rodgers zëvendësues i Lampard

Trajneri i Leicester Cityt, Brendan Rodgers po shihet si pasues i Frank Lampard në stolin e Chelseat.

Lampard shihej si një trajner me të ardhme të madhe në Stamford Bridge, pasi kishte fituar çdo trofe si lojtar.

Megjithatë, viti i tij i dytë me Blutë ka shpërfaq mungesën e përvojës dhe kjo ka bërë që ekipi i tij të ketë mungesë rezultatesh.

Kjo ka bërë që karrigia e trajnerit anglez të lëkundet dhe tashmë shumë emra po përfolën si pasues të tij.

Sipas mediumit The Mirror, Chelsea po konsideron Rodgersin si një zëvendësues të mundshëm në stol për Lampardin.

Rodgers e ka drejtuar Leicester Cityn në vendin e tretë në Ligën Premier, ndërsa Blutë zënë vendin e nëntë aktualisht nën urdhrat e ish-mesfushorit të tyre.

Ngjarja paraprake

Sinani: Fatime Fetai është figurë tragji-komike e dalur nga kazani i politikës maqedone

Ngjarja e ardhëshme

Ky pritet të jetë takimi i parë i Biden me një lider botëror

të fundit nga

Nuk grumbullohet

Ousmane Dembele nuk është grumbulluar në këtë ndeshje, pasi ka probleme me

AlbanianEnglishMacedonian