RMV/ Testet e shpejta për Kovid-19 do të kushtojnë 1.000 denarë

Dërgesa e 4.000 testeve të shpejtë për COVID-19 duhet të mbërrijë në vend javën e ardhshme. Pesë kompani testet e të cilave janë dhënë drita jeshile nga OBSH janë në garë për të blerë testet prej tyre. Këtë për “Kanal5” e deklaroi drejtori i Qendrës Shëndetësore Viktor Isijanovski.

Nëse ata arrijnë në kohë, pacientët do të pranohen në Poliklinikën në Gjorçe Petrov, e cila do të ndodhte për rreth dhjetëra ditë.

Testi do të kushtojë një maksimum 1000 denarë.

Isijanovski e deklaroi këtë për “Faktor” disa ditë më parë.

Kjo do të jetë një mundësi e mirë për secilin pacient për të kontrolluar nëse kanë simptoma të gripit ose Covid-19 dhe të kursejnë para.

“Testet do të kryhen nga 15 deri në 20 minuta dhe rezultatet do të merren menjëherë”, tha Isijanovski.

Ngjarja paraprake

Gjashtë mendime të rrezikshme që duhet t’i fshini tani nga mendja

Ngjarja e ardhëshme

Për shkak ndalesës në Maqedoni, Amdi Bajram bën dasmë për mbesën në Stamboll me 200 mysafir nga vendi( Video)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian