RMV/ Bilanci i 24 or;ve me Kovid 19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithsejtë 2605 teste, prej të cilave 312 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, numri më i lartë i të cilëve është nga Shkupi – 181, Kumanovë-12, Manastir-13, Prilep-17, Tetovë-3, Kavadar-13, Veles-8. Gostivar-8, Ohër 11…Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë për 290 pacientë të shëruar dhe 5 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zëvendësministri Rexhepi hapi Forumin e biznesit mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës Çeke

Story i radhës

Bitcoin & Crypto Miners Set to Face Fresh EU Scrutiny After Rejected Proof-of-Work Ban

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish