RMV/Bilanci i 24 orëve me Kovid 19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.974 testime, janë regjistruar gjithsej 688 raste të reja me COVID-19.

Rastet e reja janë 340 në Shkup, 43 Manastir, Kumanovë dhe Strumicë 33, Ohër 30, Prilep 22, Kavadar, Veles, Shtip dhe Kërçovë 15, Gjevgjeli 11, Strugë dhe Bogdanci 9, Gostivar, Negotinë dhe Sveti Nikole 8, Resnjë dhe Dibër 5, Koçani, Kriva Pallanka dhe Demir Kapi 3, Radovish, Dellçevë dhe Makedonski Brod 2, Berovë, Vallandovë, Vinicë, Kratovë, Krushevë dhe Demir Hisar 1.

Nga gjithsej 688 raste të reja, 81 janë riinfektime dhe po ashtu janë regjistruar 887 pacientë të shëruar dhe 7 të tjerë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 293.328 raste me COVID-19, ndërsa prej tyre 276.835 janë shëruar dhe 8.898 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 7.595 raste aktive me COVID-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto janë sinjalet e ëndrrave që nuk duhet t’i injoroni!

Story i radhës

Basha: Ka vetëm një PD, kemi zgjedhur të ardhmen, aleancën me SHBA dhe BE

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish